Смугасті шафи

Жалюзійні дверцята – це поєднання декорацій і функціональності

Не будемо гадати, чи в моді нині шафи із жалюзійними дверцятами – їх виготовляють, отже, попит вони мають. Такі вентильовані шафи годяться для приміщень громадського користування, наприклад, роздягалень у лазнях чи басейнах, пралень. Але чудово вони вписуються і в інтер’єри житлових приміщень, виконуючи подвійну роль – і функціональну (для вентилювання внутрішнього простору шафи), і декоративну. Дверцятами-жалюзі оснащують шафи для одягу в передпокоях, спальнях, гардеробних. Виготовляють жалюзійні фасади і для кухонних меблів. У Києві компанія «Woodmaker» виготовляє саме такі меблі, про що й розповів нам її представник Олександр Красноперов.

– Меблі із жалюзійними дверцятами – представники середземноморського стилю, який в Україні поки що не надто розповсюджений. Передусім жалюзійні фасади – досить привабливі та оригінальні інтер’єрні елементи і вже тільки тому мають право на меблеве втілення, до того ж забезпечують кращі умови експлуатації шаф. Саме тому ми прагнемо популяризувати в Україні такі меблі, аби вони завдяки практичності й зовнішній привабливості стали такими ж поширеними, як, скажімо, в Америці. Там наявність в інтер’єрі передпокою жалюзійних меблів – звична картина, практикується також виготовлення чотиристулкових жалюзійних дверцят, що функціонують «гармошкою».Жалюзі

– Попри те, що жалюзійні дверцята урізноманітнюють дизайн меблевого виробу, мені здається, що дизайн самих жалюзі теж можна удосконалювати і змінювати. Із тих меблевих зразків, що демонструєте ви, видно, що поки що урізноманітнення жалюзі – це їхня різноколірність. Але ж можна, мабуть, змінювати товщину жалюзійних ламелей, їхню ширину, кут нахилу, частоту ламельного набору…

– А навіщо? Стандартні жалюзі вже є конструкційно й декоративно завершеним елементом – і цього достатньо, аби надати меблевому виробу не тільки зовнішньої, а й функціональної особливості. І це, знову ж таки, доводить дуже поширена в Америці практика користування жалюзі. Не буду приховувати, що стандартизація жалюзі вигідна передусім виробникам – техніка й технологія налаштовані на виготовлення ламелей певного розміру – по ширині й товщині, й нема потреби переналаштовувати. Використовувані нами розміри планок взяті не із стелі, а прораховані, аби жалюзійна конструкція була міцною, достатньо жорсткою й зовні привабливою.. Можна було б робити жалюзійні ламелі й тоншими й вужчими, але в широких дверних стулках вони будуть непрактичними – прогинатимуться, якщо обпертися – зламаються. Можна було «грати» й кутом нахилу ламелей, але потреби в тому не бачимо – візуально така зміна буде малопомітною. А от у виробничо-технологічному відношенні незручна: довелося б переналаштовувати верстати, коригувати технологію, що умовах серійного виробництва недоцільно.

Жалюзі– При виготовленні жалюзійних меблів ви віддаєте перевагу якійсь породі дерева?

– Загалом жалюзі можна виготовляти з будь-якого дерева, – а нам подобається ясень – міцністю, естетикою текстури, кольору. Та й покупці до ясеня жодних претензій не мають.

– Ви сказали, що жалюзійні меблі характерні для середземноморського стилю, а в які ще стилі вони можуть гармонійно вписуватися? Як на мене, були б «своїми» в інтер’єрах «кантрі».

– В Америці стиль «кантрі» має кілька підстилів – це й традиційний американський стиль, і так званий «шейкер», й Art and Crafts («мистецтво ремесел»), щось від вікторіанства –  кожна із цих стилістик не заперечує жалюзійні меблі. Втім, найбільш «прихильний» до них традиційний американський стиль.

Середземноморські корені жалюзійних меблів певною мірою визначають їхнє поширення за географічних принципом. У нас це можуть бути причорноморські та приазовські території.

– Чи ефект провітрюваності в жалюзійних меблях сприймається вашими клієнтами як визначальна перевага? Мені чомусь здається, що зовнішня незвичність таких меблів є більш привабливою, ніж функціональна.

– А я б сказав так – приваблює новизна цієї пропозиції для вітчизняного ринку. Втім, треба визнати, що дизайнова складова справді домінує. На провітрюваний функціонал припадає відсотків тридцять привабливості. Відгуки наших клієнтів, які вже користуються жалюзійними меблями схвальні й на предмет їхньої провітрюваності: нема запаху залежаного одягу, оскільки повітря в такій шафі циркулює, а не застоюється. Особливо це актуально при високій вологості в дачному будинку або на перших поверхах багатоквартирних будинків.

ЖалюзіСеред меблів компанії «Woodmaker» є шафи, жалюзійні, можна сказати, на сто відсотків і дверцята, і боковини. Вони мають ефектний зовнішній вигляд, що виокремлює їх в інтер’єрі, і підвищену провітрюваність. Зразу й не збагнеш, що насправді не вся шафа із масиву, а тільки дверцята, а корпус – з ламінованої ДСП. Така шафа однаково доречною буде як у передпокої, так і в спальні, ванній кімнаті, кабінеті, комірчині. Дверцята у шафи можуть бути «гармошкою» з німецьким механізмом складання, але можливий і стулковий варіант. Складані дверцята більш практичні у вузьких приміщеннях. Ще однахня перевага – це можливість відкривати всі секції шафи відразу і бачити всі речі, що там зберігаються.

Дверцятами із жалюзі можна оснащувати не тільки звичайні одежні шафи, а й шафи-купе. Пропонуємо асортимент шаф-купе з натурального дерева для зберігання речей різного призначення: у спальні й передпокої – одягу, білизни, запасних ковдр, сумок, взуття, ювелірних виробів, цінних речей; в інших приміщеннях будинку – книг, канцелярського приладдя, мийних засобів, рушників...Жалюзі

Жалюзійні двері мають гарний вигляд і як міжкімнатні, але треба не забувати про деякі їхні особливості: вони легко пропускають звуки й запахи. Дверцята-жалюзі стануть неповторним фасадом як для шаф-купе, так і для невеликих кухонних шафок і тумбочок.

 

Виготовлення меблевих жалюзі має певні технологічні особливості. Так, для жалюзійних меблів використовують натуральну деревину високої якості: для дешевих меблів – соснову або березову; дорожчих – дуба, бука та інших твердих порід. Деревина має бути без вад – сучків чи тріщин. Кінцевий виріб можна обробити лаком, фарбою, штучно зістарити, зокрема брашувати. Виробники часто пропонують меблі із жалюзі, не опоряджені покриттями, аби покупець зробив це морилкою, лаком чи фарбою на свій смак, що дає свободу фантазії при творенні інтер’єру. Для передпокою чи житлового приміщення доцільніша натуральна фактура дерева, а для кухні, санвузла або комори краще жалюзійні ламелі покрити водостійкою фарбою світлих тонів. Для завершення дизайну на двері закріплюють мідні або латунні елементи фурнітури, які можуть мати як декоративне, так і функціональне призначення.

Оскільки дерево легко піддається повторній обробці, то не буде проблем із ремонтом дрібних пошкоджень чи подряпин на поверхні меблів: достатньо зачистити місце пошкодження і покрити шаром лаку або фарби. Якщо хочеться змінити обстановку в кімнаті, жалюзійні меблі, на відміну від ламінованої поверхні ДСП, можна неодноразово перефарбовувати в будь-який колір.

Дверцята з жалюзі виготовляють з окремих планок із зазором між ними. Планки закріплюють паралельно одну до одної в міцній рамі, склеєній на шип. Вага таких дверцят менша, ніж у подібних конструкцій із ДСП, що забезпечує триваліший термін служби завіс і решти фурнітури.

Кріплення шарнірних завіс, ручок і замків на жалюзійній конструкції більш надійне, оскільки в дерева краща, ніж у MDF чи ДСП структура й щільність. При правильній обробці воно не розтріскується і не кришиться від саморізів і гвинтів. Такі меблі можна пересувати і навіть перевозити, не ризикуючи поламати їх. Багаторазового розбирання та складання вони також не бояться, що вигідно відрізняє жалюзні меблі від корпусних із деревостружкових матеріалів.

Жалюзі

Джерело


Читайте наші МЕБЛЕВІ СТАТТІ, в яких ви дізнаєтеся багато цікавого та корисного