Меблі на замовлення - матеріали, що застосовуються при виготовленні.

корпусная мебель

Ця стаття не має на меті рекламувати що-небудь і не буде нудною для ділових читачів. Автор допоможе розібратися новачкові в виборі матеріалу при індивідуальному замовленні меблів і про підводні камені, які Вас можуть очікувати на цьому шляху.

Для початку розділимо меблі на категорії і кожна категорія отримає свій розділ, щоб читач міг одержати максимально швидку відповідь на своє питання.

Найбільш поширеними категоріями меблів можна назвати наступні три:

  1. Корпусні меблі (виготовляється, переважно, модулями - кухні, шафи-купе та ін.)
  2. Меблі з масиву (натурального дерева - столи, спальні гарнітури, ін.)
  3. М'які меблі

Корпусні меблі.
Корпусні меблі найбільш поширена в сучасному світі і більшість меблевих компаній спеціалізуються, саме, на корпусних меблів. До цієї категорії слід віднести кухонні гарнітури, передпокої, шафи-купе, комоди, офісні меблі та інші меблі, в основі якої використовується плита ЛДСП.

Власне, основою корпусних меблів є несучий каркас, а прикрасою - фасадна частина (двері).

Наприклад - кухонний гарнітур складається з безлічі стандартних і нестандартних модулів, де основний каркас кожного модуля виготовлений з ЛДСП, а фасад (особа) може бути з масиву натурального дерева або МДФ, скла, пластику та інших матеріалів. Шафа-купе, також, в основі має корпус з ЛДСП, а фасад - розсувні двері, виготовлені з різних профілів і різноманітним заповненням - дзеркало, скло, ротанг і ін.

Отже, по порядку - що таке основа (каркас) і чому її роблять з ЛДСП?

Як і будь-яка будівля має стіни, підлогу і дах, так і меблі будується за таким же принципом, де стіни підлогу і дах є несучою конструкцією, а двері (фасад) має ще і декоративну функцію. Винятком є ​​вбудовані меблі, де бічні стіни, стелю та підлогу вашого будинку можуть використовуватися в якості несучих конструкцій, замінюючи меблеву плиту, але це та ж корпусні меблі.

А зараз з'ясуємо, що це за меблева плита з абревіатурою «ЛДСП» - це пресована дерев'яна стружка, в формі плити і має декоративне покриття - в нашому випадку приставка «Л» означає ламінована. Детальніше можна прочитати тут.

ЛДСП використовують для виготовлення корпусу через дешевизну, тобто - це найбільш дешевий матеріал з усього асортименту меблевих плит, але не варто ставитися до цього з недовірою, адже саме ця плита спеціально розроблена для цих цілей і використовується мебельниками не один десяток років.

Основа плити ДСП - дерев'яна стружка - це ми вже знаємо, а головне - зовнішнє, декоративне покриття, яке може бути різний як за складом, за якістю, ціною і функціональності. Зовнішнє покриття ДСП для корпусних меблів, в основному, застосовується ламіноване, але може бути і шпоніровка натуральним шпоном, покриття пластиком, фарбування, оздоблення ламінованим ЛДВП і іншими декоративними матеріалами.

Детальніше зупинимося на двох видах покриття, найбільш поширених для корпусних меблів:

ламінування - плита, облицьована меламіновою плівкою, де меламін - це декоративне покриття, виготовлене з синтетичних матеріалів (представляє собою тонкий пластик високої міцності), стійке до механічних пошкоджень і воді, а також імітує натуральний деревне шпон або іншу структуру, наприклад бетон, камінь.
шпонирование - це покриття плити натуральним або штучним шпоном дерева з подальшою лакуванням. Така плита також часто застосовується у виробництві меблів, але дорожча.
Виробника ЛДСП вибрати не складно, кожна компанія виробник меблів має в своєму асортименті зразки і пропонує на вибір клієнта - Вам необхідно просто підібрати необхідний колір і текстуру, відповідну до інтер'єру.

У сучасних технологіях, при виробництві меблевих плит, використовують мінімальну кількість шкідливих сполучних, але все видимі зрізи (торці) меблевих заготовок повинні бути покриті спеціальними крайками, як декоративними, так і технологічними.

Торці ЛДСП на лицьовій стороні меблів, як правило, відбуваються декоративної кромкою ПВХ товщиною 2,0; 1,0; 0,5 мм, а тильна, і інші, невидимі, сторони (звернені до задньої стінки, підлоги, до стелі) відбуваються технологічною кромкою (меламіновою) або паперової.

Кромка не тільки служить декоративною обробкою торців ЛДСП, а й запобігає виділенню шкідливих речовин в повітря.

Отже, з корпусом і матеріалом для його виготовлення ми вже розібралися, зараз докладніше про меблевої кромці.

На фото зображена дверцята корпусних меблів - облицьована кромкою ПВХ товщиною 2,0 мм. Для фасадної частини меблів застосовується, в більшості випадків саме, товщина 2,0 мм. Торці кромки обробляються методом фрезерування і надають округлу форму. Округла форма деталей має приємне візуальне сприйняття і не має гострих граней, а також товщина кромки 2,0 мм. захищає торці від удару.

Торці внутрішньої частини корпусних меблів облицьовують кромкою товщиною 0,5 мм. - це практично і економічно.

Слід знати також і те, що більш дорога і якісна корпусні меблі облицьована кромкою від провідних виробників, наприклад, Rehau (Рехау) - це німецький лідер у виробництві матеріалів кромок.

Далі, перед тим як підійти до фасадних матеріалів - ще одна порада у виборі виробника. Ідеально зупинити вибір на перевіреної компанії з багаторічним досвідом роботи і сучасним парком меблевого обладнання. Погодьтеся, що погане обладнання може зіпсувати навіть самий якісний матеріал. Для цього слід не полінуватися і під'їхати не тільки в офіс і поспілкуватися з ввічливими менеджерами, а й напроситися на екскурсію на виробництво, якщо це можливо, або хоча б отримати рекомендації знайомих. Повірте, цей час буде витрачено не дарма, адже всі ми прекрасно знаємо які бувають неприємні ситуації і ніякої гарантії, що Ви не будете з неприємностями один на один. Обов'язкове укладення договорів з перевіркою юридичних документів компанії, яка гарантує Вам якісний продукт або повернення грошей назад.

Тепер найцікавіше - це фасад (обличчя) меблів.

Як в архітектурі фасад будівлі архітектори прикрашають різними елементами в тому і іншому стилі, також і меблі мають різні напрямки стилів від класичних до ультра сучасних. Ключовий елемент фасадів для корпусних меблів в першу чергу це двері - саме двері задають стиль, впливають на ергономіку приміщення. До додаткових елементів декору відносять карнизи, пілястри, колони.

Матеріали для фасадного оформлення меблів настільки різноманітні, що важко охопити і вмістити весь спектр інформації в одній статті - для цього буде потрібно кілька розділів, але ми не станемо розбирати все підряд, а зупинимося на основних і навчимося розбиратися в якості.

Найдорожчим з фасадних матеріалів, цілком, можна виділити масив натурального дерева. Класичні інтер'єри в основному оформляють натуральним деревом.

Дерево використовується для виробництва меблів багатьма компаніями і обробка деревини досить трудомісткий процес, що вимагає дотримання технології, тому слід до вибору компанії поставитися відповідально.

Саме, дотримання технології дає гарантію якості, а натуральне дерево досить примхливий матеріал, що реагує на перепади температури, вологість повітря і якість лакофарбових матеріалів. При виборі виробника, що працює з масивом, обов'язково потрібно враховувати вік і досвід компанії. Якщо компанія готова представити зразки виробів, вік яких перевищує 3-5 років можна з великою впевненістю дати оцінку якості і отримати гарантію на термін 2 3 роки. Як правило, вироби з дерева, де в процесі обробки не дотримувалися технологічні процеси проявляють себе через рік, два експлуатації. Можуть з'являтися тріщини, а в результаті всихання фільонки (середній елемент дверки), краю виявляються незабарвленими і інші неприємні моменти, пов'язані з деформацією полотна.

Порода дерева для вибору не має значення, якщо акцент ставити на якість. Кожна окрема порода дерева має свій неповторний малюнок, колір і твердість, а також ціну - це вибір індивідуальний.

Наступний з популярних фасадних матеріалів - МДФ.

МДФ - це західна абревіатура, а ще її називають ДВП (деревно волокниста плита) - простіше кажучи ДВП це майже пресована папір. Ця плита має величезну перевагу в меблевій промисловості - вся справа в тому, що МДФ піддається обробці так само як і натуральне дерево, що не можна сказати про ЛДСП. Хоча ці матеріали не варто порівнювати, але МДФ може використовуватися як для виготовлення корпусу, так і для фасадів та елементів декору.

При обробці фрезеровкой плита МДФ може набувати різних форм торців і фільонок, а також радісно і округлі деталі. МДФ добре піддається фарбуванню, шпонуванню і покриттям плівками ПВХ. Тому спектр пропозицій виробів з МДФ дуже різноманітний і кожне речення звичайно ж слід оцінювати за якістю покриття. Для оцінки якості слід уважно оглянути зразки і всі вади будуть на поверхні.

До цього матеріалу можна застосувати вираз: "какой лучше". Все просто - для кожного інтер'єру вибираєте відповідне покриття, а надійність залежить саме від дотримання технологічного процесу.

Ще можна розглядати різні інші матеріали, але принцип і підхід до якості залишається незмінним.

 

Меблі з масиву.


Масив з натурального дерева для меблевого виробництва використовується не одне століття і технології відшліфовані століттями.

Головна особливість меблів з масиву на відміну від корпусних - це те, що в основі каркаса використовуються елементи з натурального дерева, а заповнення може бути комбіновано, як натуральним деревом, так і матеріалами замінниками або імітують дерево.

Розвіємо міф про меблі з натурального дерева тим, що в більшості випадків виготовлення меблів з масиву не обмежується тільки натуральним деревом. Найчастіше використовується комбінація з шпонованих натуральним шпоном дерева ДСП або МДФ з елементами натурального дерева, а також сучасним матеріалом тамбурато або меблевим щитом і також всім відома фанера широко застосовується в меблевому виробництві.

Сучасні меблі з дерева дуже дорога і для виробництва в серії використовується комбінація різних матеріалів, яка в єдиному ансамблі виглядає монолітною конструкцією.

Кожна фабрика використовує деякі з перерахованих вище матеріалів і тільки ціна готової продукції може дати відповідь наскільки багато або мало справжнього дерева в даній меблів.

Для того щоб бути впевненим в тому, що ви купуєте або замовляєте - необхідно просто задавати продавцеві правильні питання і ви будете знати з чого складається ваша меблі.

Компанії виробники меблів з масиву мають дорогим парком обладнання для обробки деревини та фарбувальними камерами.

Меблі на замовлення з масиву набагато дорожче серійної, але не завжди краще і якісніше. Вся справа в якості матеріалів і професіоналізм столярів. Підхід до виготовлення і сам процес виготовлення ексклюзивних меблів з масиву вимагає кілька дорогих етапів:

Розробка проекту з подальшою візуалізацією.
Конструкторська документація.
Процес виготовлення заготовок.
Фарбування з обробкою під патину або поталу.
Зборка.
Замовлення меблів з масиву - досить відповідальний захід, а результат може бути сюрпризом, як приємним, так і не дуже, адже на результат, заздалегідь, подивитися не можна, але вихід є - для цього на кожному етапі вимагайте у виробника готові елементи - зразки ваших меблів для узгодження лакофарбового покриття, а також обробки патиною.


Читайте наші МЕБЛЕВІ СТАТТІ, в яких ви дізнаєтеся багато цікавого та корисного