Колір меблів та офісу

Доведено, що опорядження меблів – не тільки естетична, а й функціональна складова в ширшому сенсі, про що ми або не замислювалися, або не надавали тому належного значення. А знали, що фарбують, лакують, патинують меблі для зовнішньої привабливості та захисту матеріалів, з яких вони виготовлені, від зовнішніх впливів. Але ж колір меблів впливає й на продуктивність праці, створюючи відповідний настрій.

Облаштування офісів досі належить до другорядних дизайнерських напрямів. Знайдеться небагато профі, які віддають перевагу офісній стилістиці, адже більший попит на дизайн квартир і котеджів. Проте навіть той, хто раніше скептично ставився до тверджень про вплив кольору меблів на рівень продуктивності праці, нині згоден з цією концепцією. Продуманий офісний інтер’єр, зокрема форма й колір меблів, є важливим інструментарієм не тільки для формування іміджу компанії, а й для створення максимального комфорту в межах окремого робочого простору. Колір меблів часто формує певні кліматичні умови в офісі.

Якщо компанія хоче побічно створити працівникам спокійну робочу атмосферу, бажано акцентувати увагу на традиційних офісних меблях в чорних, бежевих, коричневих і сірих тонах. Непогано впливають на активізацію розумових процесів, а водночас з цим і підвищують настрій, меблі кольору пряженого молока. Відтінки заспокійливого зеленого кольору так само сприяють стабільному діловому настрою. Особливо будуть вдячні роботодавцю за «трав’янистий інтер’єр» ті співробітники компанії, які не відриваються від монітора комп’ютера або зчитують великі обсяги інформації.

офіс меблі, Колір меблів та офісу, меблеві статті, львів, леоплитКерівник компанії, що бажає більш творчої та креативної діяльності підлеглих, не схибить, якщо придбає для офісу кілька видів меблів у насичених кольорах. Нехай це будуть відтінки помаранчевого, фіолетового або смарагдового. Привносячи в інтер’єр настільки сміливі колірні акценти, не варто забувати про те, що вони повинні гармонійно поєднуватися з іншими меблями і з тим кольором, який превалює в оздобленні офісу.

Продуктивність праці може помітно підвищитися й від елементів червоного кольору, а тому не слід нехтувати й такою яскравістю. Але з пурпуровим кольором у меблях треба не переборщити. Він здатен спричинити підвищення тиску. Так само не слід зловживати холодними синіми і блакитними тонами. Крім пригніченого настрої й сумних посмішок, нічого хорошого працівникам вони не дадуть. Помітно знизиться і продуктивність їхньої праці.

Підбиваючи підсумок, слід зазначити, що будь-які контрасти, як у меблях, так і в забарвленні стін офісу, стомлюють. Яскравий меблевий акцент завжди повинен бути урівноважений спокійною й ненав’язливою колірною інтонацією. Фон для меблів так само не повинен бути крикливим. Стіни приглушених тонів вигідно підкреслять красу яскравих офісних меблів. Точнісінько так само акцентує увагу на однотонних сірих або коричневих меблях стіна, пофарбована в незвичний колір.

Блакитний колір найкраще використовувати для переговорного приміщення. Він сприяє встановленню довірливих, відвертих стосунків, заспокоює й дає змогу точніше зрозуміти інформацію.

офіс меблі, Колір меблів та офісу, меблеві статті, львів, леоплитЗелений колір усуває головний біль, нервове напруження й знижує тиск. Сприяє психологічному розвантаженню.

Червоний колір підвищує працездатність, не дає «спати» на роботі, але його надлишок в інтер’єрі акумулює агресивність. У поєднанні з синім, активізує творче мислення і загалом роботу центрів мозку.

Фіолетовий нормалізує роботу серця, легенів, обмінні процеси. Підвищує загальну витривалість організму.

Отже, створення офісного інтер’єру має стати об’єктом пильної уваги, особливо коли йдеться про ідеальні умови для максимально ефективної діяльності працівників компанії. Пам’ятати про це мають не тільки керівники компаній чи дизайнери інтер’єрів. Виробникам меблів теж варто зважати на ці опоряджувальні нюанси. І вони все більше приділяють їм увагу. Нині багато компаній замовляють у дизайнерів і виробників офісних меблів не просто офісний інтер’єр у корпоративному стилі, а саме «офіс, що працює». Керівники компаній все частіше беруть безпосередню участь у виборі меблів разом із господарниками. Відповідно, зросли вимоги і до меблярів.

офіс меблі, Колір меблів та офісу, меблеві статті, львів, леоплитЯк створити ідеальну кольорову схему в інтер’єрі демонструють провідні дизайнери світу, а заодно діляться ідеями, що згодяться іншим.

Маріо Бьятта: «Кольори – це «спеції життя», це настрій. Жовтий робить вас щасливим. Рожевий теж досить милий, якщо використати його правильно. Зміни в кольорі інтер’єру зазвичай змінюють і життя моїх клієнтів».

Банні Вільямс: «Важливо вибирати кольори, серед яких легко й приємно перебувати весь день, але для цього зазвичай доводиться ігнорувати модні тенденції. Кращий варіант – це винаходити свої власні колірні схеми. Я, зізнаюся, найчастіше черпаю продуктивні ідеї, дивлячись на антикварні килими з унікальними візерунками».

Майзл Редд: «Синій і жовтий – це вдале поєднання кольорів, але особливо мені подобається блідо-блакитний та олійно-жовтий. Я люблю насичені кольори в їхньому поєднанні. Наприклад, яскраво-жовтий та індиго. Напруга, яку вони створюють, потужна. Кожен колір робить інший більш яскравим, ніж коли вони розташовані окремо».

Келлі Вірстлер: «Рожевий і чорний – це впевненість і шик. Я люблю грати на сексуальній напруженості між чоловічими і жіночими елементами в дизайні. Це вишукана й класична комбінація».

Вільям Софілд: «Білим занадто зловживають. Я гурман, який не схвалює естетичні обмеження. Використання сильних кольорів надає сенсу невеликим приміщенням і робить їх неповторними. Кухні та ванни, виконані в традиційних білих кольорах, викликають у мене асоціації з лікарнею».

офіс меблі, Колір меблів та офісу, меблеві статті, львів, леоплит

Джерело


Читайте наші МЕБЛЕВІ СТАТТІ, в яких ви дізнаєтеся багато цікавого та корисного